היבטים – טיפול בהתאמה אישית: CBT

מה מיוחד במרפאת היבטים?IMG_6154
במרפאת היבטים אנחנו מסתכלים על האדם כמכלול המורכב מהגוף והנפש גם יחד. לכן, אנחנו בין המכונים הפרטיים הבודדים שמאפשרים באותה קורת גג ליווי פסיכיאטרי, בעת הצורך, בתשלום מופחת, על ידי הבעלים של המרפאה, ד"ר סרג'יו מרצ'בסקי, אשר מכיר לעומק את אנשי המקצוע ואת הטיפולים במרפאה.
בהתאם, הטיפול בהיבטים מתאים לכל מי שזקוק לעזרה, החל ממשברי חיים נקודתיים, דרך קשיים רגשיים, חרדה ודיכאון לסוגיהם ועד פתולוגיות חמורות הגורמות לפגיעה בתפקוד.
ייחוד נוסף של מרפאת היבטים הוא ההתמחות המעמיקה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, המאפשרת גמישות והתאמת סוג הטיפול לצרכי המטופל, באופן יעיל וממוקד.

מה זה אומר שאנחנו מתמחים בטיפול בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT)?

הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית היא חלק מאסכולה רחבה יותר של גישות טיפול הדוגלות בטיפולים ממוקדי מטרה, מבוססים מחקרית ולעיתים קרובות גם קצרי מועד. ההגדרה של טיפול קצר מועד היא מגוונת ונעה בין 12 ל 30 מפגשים. בהתאם לאופי הקשיים ולצרכי המטופל. עם זאת לעיתים שינוי מעמיק דורש זמן ממושך יותר לטיפול.

גישה זו כוללת מגוון של שיטות ותיאוריות באופן שמאפשר להתאים את הטיפול למטופל בהתאמה אישית.

אז מה זה בעצם CBT?

שיטת טיפול פסיכוסוציאלית, אשר פותחה ע"י אהרון בק ואלברט אליס. השיטה מתבססת על ההנחה שעולמנו הרגשי מושפע מהאופן בו אנחנו חושבים על עצמנו ועל העולם. תפיסותינו מושפעות כמובן מהסביבה בה אנו נמצאים, אך הפרשנויות לגבי המציאות יכולות להשתנות מאדם לאדם, לפי דפוסי החשיבה האופייניים לו. רוב המחשבות שלנו הן מציאותיות ואינן מעוררות בנו רגשות יוצאי דופן. אולם, מחשבות מסוימות עשויות לעורר בנו תחושות לא נעימות כמו פחד, כעס או תסכול. הרעיון העומד בבסיס הגישה הוא ששינוי מעמיק במחשבות  הלא יעילות שלנו, מייצר שינוי טבעי גם ברגשות וכך גם בהתנהגות שלנו.

בפועל כולל התהליך הטיפולי שינויים בדפוסי החשיבה וההתנהגות, כמו גם שימוש בטכניקות חווייתיות שונות.

מי מטפל בי?

המטפלות והמטפלים במרפאת היבטים כולם/ן פסיכותרפיסטים המוכרים כמטפלים על ידי הארגון העולמי לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ('איט"ה'). כולם/ן בעלי/ות ניסיון של שנים בטיפול בקשיים מגוונים החל מחרדות, דיכאון ומשברי חיים ועד להפרעות אישיות ופגיעה ממשית בתפקוד. אנשי הצוות ממשיכים באופן מתמיד את הכשרתם ובמקביל מלמדים ומתרגלים מטפלים אחרים. לכל אחד/ת מהמטפלים/ות שלנו ייחודיות משלו/ה ולכן חשובה ההתאמה של כל מטופל/ת מטפל/ת המתאים/ה לו/ה.

מה קורה מרגע שאני פונה למרפאת היבטים?

אנו מודעים לקושי ליזום את הצעד הראשון ולבקש עזרה. אנו מבינים שחלק ממך רוצה להמשיך ולפעול בעולם באותו האופן, שהרי גם הקושי נחווה כחלק מוכר ממי שאת/ה. אנו מכירים בקושי הזה, ולכן בנינו תהליך פנייה שיאפשר לך להרגיש בטוח/ה יותר ליזום את הצעד הראשון והחשוב כל כך.

מרגע שליחת טופס הפנייה, תקבל/י לדוא"ל מידע נוסף לגבי הטיפול, שכן אנו מאמינים בשקיפות ובמתן מקסימום מידע למטופלים שלנו. נציג/ה מהצוות שלנו יצרו אתך קשר לשיחה קצרה ויערכו חשיבה מעמיקה בדבר הקושי שאת/ה מציג/ה, על מנת לבחור עבורך את המטפל/ת המתאים/ה לך ביותר!

לך יישאר רק לחכות לטלפון מהמטפל/ת.

חשוב לציין: תהליך התאמת המטפל/ת למטופל/ת נערך ברגישות מרבית, וכמובן, נבחנים גם שיקולי זמינות של המטפל/ת. סמכו עלינו שנבצע את ההתאמה האישית על בסיס הניסיון העשיר והמקצועיות שלנו.

כמה זה עולה לי?

לחץ כאן למחירון המלא.

  • קליניקות בתל אביב, כפר סבא,נס ציונה, בינימינה.

לקבלת פרטים נוספים על שירותי המרפאה ותאום טיפול מלאו את הטופס הבא או התקשרו
6851551 - 03 / 972523548596+
ונציג יחזור אליכם

סגור לתגובות.