קבוצה טיפולית לוויסות רגשי

למי מיועדת הקבוצה לוויסות רגשי?שקופית3

אם אתם בטיפול פרטני ומרגישים צורך לחזק את תוצרי הטיפול, ללמוד איך להתמודד עם הקושי לווסת את הרגשות שלכם, אם אתם מטפלים המעוניינים למנף את תוצאות הטיפול במטופלים עם קשיים רגשיים- מרפאת היבטים מציעה קבוצה טיפולית אשר מטרתה הקניית כלים לוויסות רגשות.

הקבוצה מיועדת לכל מי שסובל ממגוון קשיים הקשורים לוויסות רגשי ולא לבעלי "אבחנה" כזו או אחרת. קושי רגשי יכול להיות הקושי לבטא רגשות באופן מבוקר או הימנעות מחוויה רגשית.

הקבוצה מיועדת למי שמטופל בטיפול פרטני במרפאת היבטים או בכל מקום אחר.

מהו המודל עליו מבוססת הקבוצה?

ד"ר מרצ'בסקי בנה את מודל היבטים לוויסות רגשי. המודל מבוסס על שילוב בין גישות קוגניטיביות- התנהגותיות קיימות ומוכחות מחקרית. השילוב בין הגישות האלה, באופן שבו הוא נבנה, מאפשר הבנה מעמיקה של מערכת ההפעלה של הרגשות שלנו, מסייע באפשרות לשליטה מבוקרת ובחירה בהתנהגות יעילה, תוך קבלה וקשב לרגשות ורכישת כלים להטמעה ארוכת טווח של שינויים התנהגותיים.

למה קבוצה?

מיומנויות רגשיות הנרכשות בקבוצה מאפשרות הטמעה משמעותית ולאורך זמן. ראשית מכיוון שרוב חיינו הם חיים בקבוצה, וכשאנחנו למדים בחוויה הדומה למציאות בה אנו חיים, מתעוררים אותם רגשות כמו במהלך היום יום ומתאפשרת למידה שניתן להכלילה אחר כך גם על המציאות. שנית, הסיטואציה הטיפולית בקבוצה מאפשרת התפתחות הן מהמנחים והן משאר חברי הקבוצה והזדהות עם חוויותיהם של שאר המשתתפים, תוך תחושה של הכלה והעצמה.

על הקבוצה:

 • הקבוצה נפתחת בכל פעם שיש מספר מתעניינים המאפשר את פתיחתה.
 • מדובר בקבוצה של בין 4 ל 12 מטופלים. על כל המטופלים להיות מטופלים בטיפול פרטני.
 • הקבוצה תעבוד בשני רבדים: הבנה תאורטית ותרגול מיומנויות.
 • הקבוצה תעבוד יחד, תוך מחוייבות של כל משתתפיה, במשך 12 מפגשים, אחת לשבוע, כשכל מפגש אורך שעה וחצי.
 • העבודה מלווה בספרו של ד"ר מרצ'בסקי: "רגשות- מערכת הפעלה" ובסרטונים ומסמכים אינטרנטיים
 • למטופלים תינתן גם אפשרות של התייעצויות הדדיות בין המפגשים באמצעות פורום מרפאת היבטים או השתייכות לקבוצת פייסבוק סגורה.
 • המפגשים כולם יהיו משולבים במדיטצית קשב, בעבודה ותרגול מעשית ובין המפגשים ינתנו שיעורי בית למשתתפים
 • בין הנושאים יכללו: למידה על מרכיבי הנפש, על הרגשות ותפקידם, על חשיבות הוויסות הרגשי, כלים וטכניקות של התבוננות ודמיון מודרך, טכניקות התנהגותיות והקשר בין הרגשות, המחשבות, ההתנהגות והגוף

מה אני עושה אם אני מעוניין/ת?

1. אני פונה למרפאת היבטים, או באמצעות הטלפון (03-6851551), או באמצעות מילוי טופס הפנייה שבתחתית הדף.

2. אני מחכה לשיחה מהיבטים שבהאוכל לברר פרטים נוספים ולשאול שאלות. במעמד השיחה הטלפונית גם אתן פרטים אודות עצמי, על מנת שניתן יהיה לבדוק את התאמתי לקבוצה שתיפתח וליצור איתי קשר.

3. אחכה לשיחת טלפון ממנחה הקבוצה ואוזמן לפגישת היכרות פרטנית עם המנחה.

4. אגיע לפגישת היכרות במועד שיקבע, ובמידה ואמצא מתאים וארצה- אוכל לשלם ולהירשם לקבוצה באופן סופי.

* מרפאת היבטים שומרת לעצמה את הזכות, במקרה הצורך, לבקש לשוחח עם המטפל הפרטני, באישורו של המטופל, לטובתו של המטופל ועל מנת להבטיח תוצאות מירביות של התהליך הטיפולי.

  לקבלת פרטים נוספים על שירותי המרפאה ותאום טיפול מלאו את הטופס הבא ונציג יחזור אליכם

  סגור לתגובות.