התמכרויות

למי מתאים הטיפול בהתמכרויות?

היבטים לחיים נקיים

הטיפול בהתמכרויות נועד לכל מי שסובל מכל סוג של התמכרות: התמכרות לחומרים כמו אלכוהול או קנביס, והתמכרות התנהגותית לאינטרנט, למין, לקניות, לאוכל וכיוצא באלו. נוסף על הטיפול בכל אלו, מרפאת היבטים מתמחה גם בטיפול בהתמכרות לאופיאטים (הרואין).
מוזמנים לצפות בסרטון בנושא מיתוסים על התמכרויות ומודל המחלה:

למה הטיפול שלנו יעיל?

  • טיפול בגובה העיניים: אנחנו מאמינים שהתמכרות היא תופעה רפואית ונפשית הראויה לטיפול ככל הבעיות הרפואיות והנפשיות, כמו דיכאון או חרדה. הסובלים מהתמכרויות הם אנשים רגילים הראויים לקבל סיוע וטיפול פסיכותרפי ככל מטופל אחר.
  • הבנת המורכבות ובניית תכנית אישית: התמכרות היא בעיה מורכבת הדורשת אבחון מקיף של מצבו של הפונה לטיפול והתאמת תכנית אישית להתמודדות עם מצבו.

איך זה עובד?

תהליך האבחון הראשוני מסייע למטפלים שלנו לבנות תכנית טיפול אישית המתאימה למטופל ומיועדת לפתור את בעיותיו הייחודיות לו. התכנית האישית מושתתת על יסודות ה-CBT, טיפול התנהגותי קוגניטיבי, וכוללת שימוש בכלים שפיתח צוות המרפאה המיומן: עבודה עצמית, מילוי שאלונים ויומנים ועוד. אט אט רוכש המטופל כלים חלופיים לגורם הממכר ובונה עם המטפל דפוסי התנהגות חדשים שימנעו ממנו להשתמש בו גם בעתיד. למידע נוסף, צפו בהרצאתה של עירית עילם אשר עונה על שאלות בנושא הטיפול בהתמכרויות.

לחצו כאן לצפייה בסרטון על המודל הרפואי של תופעת ההתמכרות.

 

להסברים נוספים על הטיפול הכוללני בהתמכרויות לחצו כאן

סגור לתגובות.