מרפאת סובוטקס/סובוקסון

 ימי פעילות המרפאה בתל אביב החשמונאים 99 קומה 1:
יום שלישי בין 16:00 -20:00.
בכפר סבא המרפאה עברה לניהול ד"ר שפאק 0585922400

טיפול למכורים להרואין במרפאת היבטים

ההתפתחות בחקר המוח וברפואה המודרנית מאפשרת היום פתרונות תרופתיים (סובוטקס) לבעיית ההתמכרות להרואין.
במרפאת היבטים יחידת הסמים עוסקת במתן טיפול לגמילה למכורים להרואין.
זהו טיפול יעיל, מכובד ודיסקרטי לטיפול באדם המכור להרואין ומעוניין לטפל בהתמכרות ולשקם את חייו.
הטיפול משלב טיפול פסיכולוגי ותרופתי המותאם אישית למצבו של כל מטופל.
מטופלים מדווחים על הצלחה גדולה, על תחושות פיזיות המזכירות להם את חייהם לפני ההתמכרות.

צפו בהרצאתו של ד"ר מרצ'בסקי לאנשי מקצוע על המודל הטיפולי במרפאתנו.

אנו מציעים שלושה מסלולי טיפול עיקריים:

גמילה – התחלה בטיפול תרופתי ומעבר הדרגתי לגמילה ע"י טיפול פסיכולוגי. מיועד למי שמעוניינים להיגמל הן מהסם והן מהטיפול התרופתי.
אחזקה – טיפול תרופתי המונע את הצורך בסם והמשך שימוש בתרופה. מיועד למי שמעוניינים להיגמל מהשימוש בסם ומעוניינים להמשיך את הטיפול התרופתי בהתמכרות.
מעבר – לעניות דעתנו,שיטת העבודה במרפאת היבטים מאפשרת נגישות קלה יותר למטופל מאשר מרפאות ציבוריות, לכן אפשר להשתמש בשירות שלנו כשלב ראשוני של התחלת טיפול בשירות הציבורי.
הטיפול הציבורי כדוגמת מרפאת "צור אביב" בת"א, מציע טיפול כוללני בעלות מינימלית. במקרים לא מעטים, צוות המרפאה עושה הערכת מצב של חומרת ההתמכרות ולאחר תקופה קצרה של טיפול, ממליץ על מעבר למרפאה ציבורית ומלווה את התהליך במידת האפשר. באופן כללי, אפשר לקבוע שהטיפול במרפאתנו בגירסה המינימלית של מתן טיפול תרופתי, מתאים למקרים קלים יחסית. הוספה של מתן טיפול פסיכוסוציאלי פרטני או משפחתי במרפאתנו עלול להגיע לסכומים שהאדם הסובל מהתמכרות, לא יוכל לעמוד בהם. כאשר הטיפול הפסיכוסוציאלי מוערך כהכרחי למקרה מסויים, אנו מפנים ומלווים לשירות הציבורי.

מה הוא סובוטקס/סובוקסון (בופרנורפין):

סובוטקס הינה תרופה ייחודית לטיפול באנשים הסובלים מהתמכרות לסמים מסוג הרואין (אופיאטים). הסובוטקס משמשת לשתי מטרות:

  • זוהי תרופה מתאימה לטיפול גמילה, דהיינו טיפול בסימנים הפיזיים המלווים גמילה מסמים מסוג אופיאטים, עד להפסקתם. טיפול הגמילה בעזרת תרופת הסובוטקס הוא יחסית לסוג אחר של טיפולי גמילה תרופתיים, קל ובטוח. מסיבה זאת ניתן לבצע טיפול גמילה מסמים דמויי הרואין בטיפול רפואי ביתי, ללא צורך באשפוז ביחידה אשפוזית לגמילה מסמים.
  • בנוסף לשימוש כחומר העוזר לגמילה המוחלטת של הסם, התרופה יכולה לשמש, גם, במקרים אחרים, כ"תחליף סם". דהיינו אותם האנשים אשר הגיעו למסקנה שאין בכוחם להיגמל באופן מוחלט מהסם, או שיש בכוחם להיגמל באופן מוחלט, אך איכות חייהם ללא הסם אינו מספיק מספקת, יכולים לקחת סובוטקס באופן קבוע כתחליף לשימוש בסם. חשוב להבין שאנשים הנמצאים תחת טיפול של "תחליפי סם" כמו סובוטקס או מתדון, הם אנשים המתפקדים בכל מישורי החיים באופן תקין לחלוטין, כולל עבודה, לימודים וקיום חיי משפחה תקינים לחלוטין. אף אדם לא יכול להבחין באופן חיצוני שאדם מסוים משתמש בטיפול בתחליפי סם כי לא מוכרים שום סימנים חיצוניים מזהים.
  • טיפול ב"תחליפי סם" הינו הטיפול המומלץ והמקובל על ידי הרפואה המודרנית כטיפול המומלץ ביותר לאנשים הסובלים מהתמכרות להרואין, ואשר סיכוייהם להיגמל באופן סופי אינם גבוהים. ככל הנראה יש משהו גופני באותם האנשים המתמכרים להרואין אשר גורם להם להזדקק להשפעה של אותו הסם. הסובוטקס מספק את הצורך הזה וכך האדם יכול לתפקד באופן מלא ותקין.

לצפיה בסרטון הסבר על סובוטקס לחץ כאן.

צפו בראיון אישי עם אורי יצחק, מדריך במרפאה.

השגת התרופה:

את התרופה יש לרכוש באחד מבתי המרקחת אשר מוכנים למכור אותה. קח בחשבון שתהליך השגת התרופה עלול לקחת בין יום לשלושה ימים בגלל חסמים אדמיניסטרטיביים של משרד הבריאות. דע לך שכל מרשם שהינך מפקיד בבית המרקחת עובר ביקורת של משרד הבריאות. קרוב לודאי ששמך נבדק, בעיקר לגבי כפילויות טיפול עם מרפאות אחרות המספקות את התרופה.

מה תרגיש במהלך הטיפול?

בימים הראשונים או בשעות הראשונות אתה עלול לחוש את שלושת התחושות החזקות ביותר שהייתה מרגיש בזמן קריז: הזעה, כאבים או רעדות. אם זה קורה אל דאגה זה טוב !!!! זה אומר שאתה בדרך הנכונה ותוך זמן קצרצר תרגיש הרבה יותר טוב. בין 20 ל- 40 דקות לאחר נטילת המנה הראשונה של לפחות 4 מג', תתחיל לחוש טוב וסימני הגמילה יחלו להעלם. אתה יכול לקחת מנה נוספת לאחר שעה ולאחריה קרוב לודאי שתרגיש טוב מאד. חלק מהרופאים נותנים מינון גבוה יותר ביום הראשון וזה עוזר להרגיש טוב כבר מההתחלה.

מילת זהירות:

חלק מהאנשים מרגישים כל כך טוב בשבוע הראשון של הטיפול, טוב כמו שלא הרגישו כבר שנים, עד כדי כך שמחליטים להפסיק את הטיפול. היזהר עם זה. הינך מרגיש טוב בהשפעת התרופה. זכור שהתמכרות זאת בעיה מורכבת- מוחית ופסיכו-סוציאלית ועליך לתכנן את הפסקת השימוש בתרופה ביחד עם המטפלים שלך בצורה מושכלת וחכמה.

בחודש הראשון של טיפולך במרפאה יהיה עליך להגיע כל שבוע לבדיקה אצל הרופא המטפל. בהמשך מינימום פעם בחודש.
אנו מאחלים לך התחלת חיים חדשים ללא סמי רחוב!!!!!

לפרטים נוספים צרו קשר עם:

רמי – מדריך ביחידה להתמכרויות  0522730201
מיכאל (דובר רוסית) 0543221859
משרד – 036851551

סגור לתגובות.