שירותים פסיכיאטריים

 היבטים לנפש ולגוף

מי זקוק לטיפול פסיכיאטרי?

הטיפול הפסיכיאטרי התרופתי הוא טיפול משלים לטיפול הנפשי ובמצבים מסוימים לא פחות חשוב ממנו. לטיפול פסיכיאטרי זקוק מי שהסימפטומים של הבעיה הנפשית שלו מפריעים לפסיכותרפיה להצליח. הטיפול התרופתי מסייע להפחתת הסימפטומים. מתי זה קורה?  כאשר המטופל סובל מהפרעות קשב וריכוז, מהפרעות פסיכוטיות, ממחלה דו קוטבית, ממצבי דיכאון קשים וממצבי חרדה. במצבים אלו קשה לשתף פעולה עם הטיפול הנפשי ועל כן מומלץ להוסיף את הטיפול התרופתי. הטיפול מתאים גם למי שהופנה לטיפול בבעיה נפשית ורוצה לאבחן אותה ולשלול תופעות הקשורות למצבו הגופני ולבריאותו, לפני הטיפול או במהלכו. על מנת למצוא את התרופה היעילה ביותר עבור המטופל, קיימת כיום אפשרות לבצע בדיקה גנטית המתבצעת ע"י בדיקת רוק. לפי תוצאות הבדיקה, ניתן לומר איזה תרופה מבין כל התרופות האפשריות לטיפול במצבו של המטופל, תהיה האפקטיבית ביותר עבורו.

קיימות גם אופציות טיפול אשר אינן כוללות מתן תרופות ונלקחות בחשבון כחלק מהייעוץ עבור המטופל.
מקומות אשר עובדים לפי גישה של open dialogue  ומהווים חלופה לאשפוז פסיכיאטרי.
חשוב להדגיש, כי טיפול תרופתי כטיפול בלעדי, במקרים בהם נדרשת באופן ברור פסיכותרפיה, יכול להיות בעייתי למדי. ניתן ללמוד על כך עוד בהרצאתו של Robert Whitaker.

מה תקבלו אצלנו?

  • טיפול תרופתי פסיכיאטרי המשולב בטיפול כוללני (גם אם הטיפול הפסיכותרפי מתקיים במקום אחר).
  • טיפול נפשי המבוסס על גישות חדישות שיעילותן הוכחה (Evidence Based Medicine).
  • שירות פסיכיאטרי ופסיכותרפיסטי תחת קורת גג אחת.
  • חוות דעת שנייה.
  •  חוות דעת לצרכים משפטיים.
  • ביקור בית. (לא תמיד זמין)

איך זה עובד?

הטיפול הנפשי מתבצע בשלבים קבועים מראש: שלב האבחון וההערכה, שלב המשגת הבעיה, שלב מסירת משוב למטופל וקביעת החוזה הטיפולי, שלב הטיפול ושלב המעקב. בשלב האבחון וההערכה לאבחון הפסיכיאטרי מקום חשוב (אם כי לא בלעדי) וצוות הרופאים הפסיכיאטרים של מרפאת היבטים מחויב לאבחון פסיכיאטרי ברמה הגבוהה ביותר. לאחר האבחון נפנה את המטופל לטיפול פסיכותרפיסטי בגישה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT) אצל אחד המטפלים שלנו, או לטיפול אחר המתאים לו.

כמה זה עולה לי?

חשוב לציין שקופות חולים נותנות החזרים על פגישת יעוץ אצל רופא מומחה ומומלץ לברר בקופה על החזר עבור פגישה אצל ד"ר מרצ'בסקי.

פגישת יעוץ: 950 שח
פגישת מעקב: 700 שח

עבור מטופלי המרפאה שמגיעים לפגישות פסיכותרפיה, התשלום הוא 400 שח לפגישה.

הקשר בין פסיכיאטריה ל-CBT – סרטון.

סגור לתגובות.